Zużyty olej roślinny - tłusty problem

W branży gastronomicznej wykorzystuje się przede wszystkim oleje rzepakowe, uleje sojowe, oleje palmowe oraz oleje słonecznikowe. W coraz częstszym użyciu występują także – prawdziwa oliwa oraz rozmaite mieszanki tłuszczowe w postaci masła i margaryny. Oprócz nich, na masową skalę wykorzystywane są również tłuszcze zwierzęce. Mieszanina tłuszczy zużytych głównie w procesie głębokiego smażenia nosi nazwę oleju posmażalniczego (ang. UCO czyli „used cooking oil”). Jest to odpad wyjątkowo kłopotliwy, a to z trzech podstawowych powodów.

Po pierwsze – zużyty tłuszcz, który jest odpadem należy zgodnie z prawem przekazać wyspecjalizowanej firmie, która ma stosowane pozwolenia na jego odbiór. Nie wolno go zwyczajnie wylać lub wyrzucić.

Po drugie- zużyte tłuszcze mogą przedostawać się do instalacji ściekowych. W efekcie stwarzają olbrzymie problemy w przesyłaniu i oczyszczaniu ścieków oraz zanieczyszczają środowisko. Dlatego obowiązkiem każdego zakładu spożywczo-gastronomicznego jest stosowanie tak zwanego separatora tłuszczu.

Po drugie natomiast – samodzielne utylizowanie odpadów tłuszczowych w sposób jednocześnie ekologiczny i stosunkowo mało kosztowny, szczególnie w przypadku małych i średnich firm, jest po prostu bardzo trudne.

Właśnie w takich sytuacjach my przychodzimy Państwu z pomocą. Firma Bio Ekon prowadzi skup zużytego oleju i odbiór tłuszczy. Posiadamy wszystkie niezbędne zezwolenia, działamy szybko i profesjonalnie. Po prostu „rozwiązujemy tłuste problemy”!

Utylizacja olejów - dlaczego warto?

Wygoda:

Prowadzony przez nas odbiór oleju posmażalniczego jest przede wszystkim usługą, która wydatnie ułatwia Państwu prowadzenie firmy. Zagospodarowanie odpadów we własnym zakresie – zgodnie z przepisami obowiązującego w Polsce prawa – może być niestety trudne i dość kosztowne. My natomiast jesteśmy w tej dziedzinie specjalistami. Korzystając z naszych usług już nigdy nie będą się Państwo musieli głowić nad sposobami zagospodarowania UCO.

Oszczędność czasu:

Odbiór zużytego oleju wymaga między innymi zapewnienia specjalistycznego transportu oraz odpowiednich warunków składowania. Samodzielna organizacja obu tych rzeczy bywa czasochłonna. W Bio Ekon zajmiemy się profesjonalnie wszystkimi aspektami sprawy, nie angażując przy tym Państwa uwagi i cennego czasu.

Czysty zysk:

Nasze przedsiębiorstwo prowadzi skup oleju, a to oznacza, że dzięki naszej pomocy uciążliwy dotąd kłopot stanie się źródłem dodatkowego, wymiernego dochodu dla Państwa firmy! Oczywiście nie wolno zapominać także o innych korzyściach bezpośrednio przekładających się na finansowe zyski: oszczędność czasu i środków przeznaczanych na zagospodarowanie tłustych odpadów dzięki pomocy Bio Ekon jest olbrzymia.

Ekologia:

Mówiąc o przetwarzaniu i utylizacji odpadów wszelkiego rodzaju trzeba także pamiętać o aspekcie ekologicznym. W Bio Ekon dbałość o środowisko naturalne jest jedną z najważniejszych wartości. Dlatego nasze usługi prowadzimy wyłącznie z zastosowaniem najnowocześniejszego sprzętu oraz z poszanowaniem najwyższych branżowych standardów.

Ochrona środowiska

Przepracowany olej spożywczy z niewielkich gospodarstw domowych trafia zwykle na wysypisko śmieci. Ponieważ jest to substancja biodegradowalna, to w niewielkich ilościach nie stanowi poważnego zagrożenia dla środowiska naturalnego. W ilościach przemysłowych, zużyty olej staje się jednak problematyczny – przede wszystkim ze względu na składowanie oraz na możliwą zawartość dodatkowych zanieczyszczeń, które już niestety nie zawsze ulegają łatwemu rozkładowi.

O ile w domu zużyty olej można wykorzystać chociażby do… użyźnienia ogródka – dodając go do kompostu – o tyle w firmie konieczna staje się fachowa pomoc. Bio Ekon prowadzi skup zużytego oleju, zapewniając tym samym szybki, wygodny i bezpieczny odbiór zużytego oleju w ilościach hurtowych.

Odbierane przez nas tłuszcze są następnie mechanicznie czyszczone i podlegają dalszemu przetworzeniu, dzięki czemu możliwe staje się ich powtórne wykorzystanie. Wykorzystując najnowsze technologie i jedynie sprawdzone rozwiązania pomagamy optymalizować Państwu koszty obowiązkowej utylizacji odpadów oraz dbamy o środowisko naturalne.

O nas

Tel 510 228 243, 508 099 801

Bio Ekon

GT Polska

Bohaterów Monte Cassino 53
20-705 Lublin

czytaj dalej

+48 510 228 243

Zamów już teraz

+48 510 228 243

Odbieramy zużyte tłuszcze w każdej postaci: olej posmażalniczy, frytura, tłuszcze roślinne, olej rzepakowy, oliwa z oliwek, wytłoki z procesów smażenia itp. Zapewniamy pojemniki na wymianę.